Zagraniczni naukowcy z Turcji w PWSTE w ramach Erasmusa+

Autor: MB 19.07.2019 Nr: 29/2019
Zagraniczni naukowcy z Turcji w PWSTE w ramach Erasmusa+

Początkiem czerwca br. w jarosławskiej Uczelni gościliśmy Cem Morkoc i Ilknur Kiran Morkoc - reprezentację nowego partnera zagranicznego - Bilecik Şeyh Edebali University w Turcji.

Skoncentrowany na wykładach dla studentów z Hiszpanii i Turcji przebywających w PWSTE także w ramach programu Erasmus+ pobyt, stanowił wypełnioną wspaniałą atmosferą lekcję międzynarodowej wymiany doświadczeń. W bardzo sympatycznym spotkaniu udział wzięli również studenci, planujący wyjazdy za granicę.

Gości oprowadzono po Kampusie Uczelni, a na zakończenie naukowcom przekazane zostały certyfikaty potwierdzające aktywne prowadzenie zajęć.

Cel mobilności zrealizowanej w ramach programu Unii Europejskiej ERASMUS+ stanowiło zdobycie doświadczenia w zakresie tematyki objętej planem wykładów. Dyskusji poddano pola przyszłej współpracy przy wdrażaniu pozytywnych doświadczeń zaczerpniętych z wizyty, a także dzielenie się zdobytą wiedzą i kwalifikacjami z zespołem uczelni goszczącej.

Erasmus+ to program Unii Europejskiej, który ZMIENIA ŻYCIE i OTWIERA UMYSŁY! PWSTE wysyła studentów do zagranicznych uczelni, z którymi podpisano umowy o partnerskiej współpracy! Za realizację wyjazdów odpowiada mgr Magdalena Bojarska, Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej i Instytucjonalny Koordynator Programu Erasmus+.

 

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane