Nauka latania zakończyła się niepowodzeniem

Autor: erka 19.07.2019 Nr: 29/2019
Nauka latania zakończyła się niepowodzeniem
Fot. KPP

Policjanci z komisariatu w Radymnie pomogli młodemu bocianowi, który wypadł z gniazda i nie potrafił do niego wrócić. Osłabiony ptak został przewieziony do lecznicy dla zwierząt w Przemyślu. Gdy odzyska siły wróci na wolność.

W sobotę, 6 lipca dyżurny jarosławskiej jednostki odebrał zgłoszenie od mieszkańca Wysocka, że młody bocian wypadł z gniazda i chodzi po posesji. Na miejsce wskazane przez mężczyznę zadysponowano patrol policji.

– Okazało się, że ptak był osłabiony i nie potrafi jeszcze latać. Młody bocian został przewieziony do lecznicy dla zwierząt w Przemyślu i przekazany pod opiekę weterynarza. Zostanie pod opieką specjalisty do czasu, kiedy odzyska siły – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP Jarosław.

   To zapewne nie pierwszy i nie ostatni taki przypadek. Młode bociany uczą się latać i takich niekontrolowanych lądowań na ziemi może być więcej.

  Do Ośrodka Zwierząt chronionych w Przemyślu bardzo często trafiają takie bociany. Niektóre są niepełnosprawne, co oznacza że nigdy nie polecą. Inne pod fachową opieką wracają do pełni sił. Tam nabywają również potrzebnych umiejętności.

– Nauka latania odbywa się na terenie ośrodka. Mamy całe zaplecze, gniazda na różnej wysokości i platformę – mówią pracownicy ośrodka.

Komentarze