Nieoznakowana beemka w jarosławskiej drogówce

Autor: erka 19.07.2019 Nr: 29/2019
Tak wygląda nieznakowane BMW od środka.
Tak wygląda nieznakowane BMW od środka.

Srebrny nieoznakowany radiowóz marki BMW serii 3 xDrive od ubiegłego tygodnia pilotuje drogi w powiecie jarosławskim. Jest jednym z 31 aut tej marki, które trafiły w ręce polskich policjantów. Do podkarpackiego garnizonu trafiła tylko jedna i została skierowana do Jarosławia.

Srebrny wóz ma silnik o mocy 185 kW, czyli niemal 250 KM, napęd na cztery koła i sportową sylwetkę. Jest wyposażony w urządzenia potrzebne do służby w drogówce m.in. kamerę z przodu i z tyłu. Pokazywana na nagraniu prędkość jest mierzona na kołach radiowozu. Nieoznakowany bat na piratów drogowych ma jarosławskie numery rejestracyjne.

Drogówka w Jarosławiu porusza się sześcioma oznakowanymi radiowozami. Ma też do dyspozycji dwa motocykle marki Triumph z silnikami o pojemności 1050 cm³. Korzysta też z nieoznakowanych samochodów. Nad bezpieczeństwem dróg w powiecie jarosławskim czuwa 23 funkcjonariuszy.

W przeworskiej drogówce służy 14 policjantów. Mają do dyspozycji cztery oznakowane radiowozy. Różnice w wyposażeniu i stanie osobowym między komendami wynikają z liczby ludności i obszaru jaki zabezpieczają oraz warunków związanych z położeniem np. lokalizacja dużego przejścia granicznego, czy długość dróg wojewódzkich i krajowych.

Nie pozwolono nam na fotografię radiowozu, który pełni rolę samochodu operacyjnego, ale jak srebrne BMW serii 3 można bez kłopotu zobaczyć. Niedawno zarejestrowane w Jarosławiu powinno mieć numer rejestracyjny zaczynający się od 9.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane