Zwycięskie starty Tomaszewskiego

Autor: ts 19.07.2019 Nr: 29/2019

W ostatnim czasie, zawodnik Jarosławskiej Grupy Biegowej Maciej Tomaszewski wystartował w trzech biegach ulicznych.

Pierwszy z nich odbył się w Lubaczowie, gdzie rywalizowano na dystansach 5 oraz 10 km. Tomaszewski zwyciężył na dłuższym dystansie, 2 miejsce zajął Kamil Motyka, zaś Andrzej Trzonek oraz Adam Osiński odpowiednio 2 i 3 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Kolejnym startem był XI Bieg Sokoła na dystansach 5 oraz 12 km. Na krótszym dystansie Tomaszewski również nie miał sobie równych, pewnie zwyciężając bieg i meldując się na mecie z ponad minutową przewagą nad drugim zawodnikiem. Następnego dnia odbył się bieg w Widaczu. Na trasie przełajowej, liczącej 5 km ponownie bezkonkurencyjny okazał się Tomaszewski, zaś trzecie miejsce zajął Mateusz Buryło.