Będzie nowa hala sportowa

Autor: erka 09.08.2019 Nr: 32/2019
Wizualizacja nowej hali od strony ul. Lisińskiego.
Wizualizacja nowej hali od strony ul. Lisińskiego.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego przeznaczono prawie milion złotych, jako wkład do budowy wielofunkcyjnej hali sportowej przy Zespole Szkół Innowacyjnych (dawna szkoła odzieżowa). Obiekt ma powstać na miejscu położonego obok szkoły od strony ul. Lisińskiego małego boiska.

Koszt budowy jest szacowany na 5 mln zł. Starosta jarosławski Tadeusz Chrzan liczy, że uda się otrzymać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Spodziewa się, że pokryje połowę kosztów. Tym bardziej, że planowana hala została zakwalifikowana jako inwestycja sportowa o szczególnym znaczeniu. - Zlokalizujemy w niej, jeden z nielicznych w Polsce, ośrodek szkolenia tenisa stołowego - wyjaśnia starosta. - Udało się także porozumieć z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego i właśnie u nas w powiecie, w Jarosławiu stworzymy ośrodek, który ma służyć dzieciom i młodzieży. Wierzę, że to stąd wyjdą następcy Grubby i Kucharskiego, bo zdolnych zawodniczek i zawodników u nas nie brakuje - dodaje.

Na razie inwestycja jest w fazie projektowania. Do ministerstwa sportu już złożono wniosek o dofinansowanie połowy kosztów budowy. Rozstrzygnięcia mają być we wrześniu. To od nich zależy kiedy hala powstanie.

Komentarze
Popularne
Komentowane