Szmuglują samochody

Volkswagen miał tabliczkę z numerem VIN z innego pojazdu.
Volkswagen miał tabliczkę z numerem VIN z innego pojazdu.
Fot. BiOSG

- Funkcjonariusze SG z drogowego przejścia granicznego w Korczowej udaremnili kolejne próby wywozu skradzionych pojazdów. Oba zatrzymane na granicy samochody miały przerobione numery identyfikacyjne - informuje Elżbieta Pikor z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W czwartek, 25 lipca, około południa na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano osobowego Mercedesa Sprintera. - Pojazdem na ukraińskich numerach rejestracyjnych kierował 38-letni obywatel Ukrainy. Podczas kontroli szczegółowej pojazdu stwierdzono ingerencję osób nieuprawnionych w pole numerowe nadwozia.  Szacunkowa wartość mercedesa to 25 tys. zł - mówi E. Pikor.

Kilka godzin później, na tym samym przejściu granicznym zatrzymano Volkswagena LT35, na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem kierował 20-letni  Ukrainiec. W trakcie sprawdzeń numeru identyfikacyjnego okazało się, że element konstrukcyjny na którym naniesione jest pole numerowe VIN został zamieniony i przeniesiony z innego pojazdu.

Kierowcami i pojazdami zajęli się policjanci.

- Od początku 2019 roku funkcjonariusze Straży Granicznej z Podkarpacia zatrzymali około 80 sztuk utraconych pojazdów, w tym osobówki, ciężarówki, naczepy i motocykle. Zabezpieczono również ponad tysiąc części i podzespołów pochodzących z pojazdów skradzionych na terenie państw Unii Europejskiej - informuje SG.

Komentarze
Popularne
Komentowane