Zgłoś się na wakacje z WOT

Autor: erka 09.08.2019 Nr: 32/2019
Podobne szkolenie odbyło się na początku br. oraz w czerwcu i lipcu.
Podobne szkolenie odbyło się na początku br. oraz w czerwcu i lipcu.
Fot. PBOT

Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej prowadzi nabór kandydatów, którzy chcą zasilić szeregi podkarpackich „Terytorialsów”. Na chętnych czeka 16-dniowe szkolenie w ramach projektu Wakacje z WOT.

- Pomysł jest ukłonem w stronę ochotników, którzy chcą stać się żołnierzami jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego ale również do tych, którzy mieli kontakt z wojskiem i są żołnierzami rezerwy po odbyciu zasadniczej służby wojskowej, przeszkoleniu wojskowym ale również dla byłych żołnierzy zawodowych - wyjaśnia por. Witold Sura, rzecznik prasowy 3. PBOT. Zajęcia są planowane od 7 do 22 września. Zakończy je uroczysta przysięga.

W pierwszym szkoleniu organizowanym na przełomie czerwca i lipca br. uczestniczyło prawie 220 ochotników. W większości byli to uczniowie, studenci i nauczyciele.

- Czasu na zgłoszenie jest już w zasadzie niewiele. Kandydaci będą kierowani na badania psychologiczne i do wojskowych komisji lekarskich. Warto już teraz złożyć wniosek o przyjęcie do WOT w najbliższej Wojskowej Komendzie Uzupełnień lub wypełnić formularz elektroniczny na platformie ePUAP, czyli Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej - przypomina W. Sura.

O powołanie może ubiegać się każda osoba, która:

- ukończyła 18 lat

- posiada obywatelstwo polskie

- nie była karana za przestępstwa umyślne

- posiada dobrą sprawność psychofizyczną

- nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

Komentarze
Popularne
Komentowane