Znakomity start Trampa

Autor: TS 09.08.2019 Nr: 32/2019

ŁUCZNICTWO

W dniach 26-28 lipca na torach łuczniczych klubu sportowego Płaszowianka w Krakowie odbyły się LXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie. Znakomity start odnotowali tam zawodnicy klubu UKS Tramp Jarosław.

Nasza drużyna wystartowała w składzie: Natalia Marcinkiewicz, Agata Osuch, Joanna Gilowska, Julia Cackowska oraz Ryszard Topolnicki. Bardzo dobrze zaprezentował się Ryszard Topolnicki, który zajął kolejno 5 miejsce na odległości 70 m, 2 miejsce na odleglości 50 m i 7 miejsce na odległości 30 m. W klasyfikacji końcowej wywalczył 5 miejsce. Natalia Marcinkiewicz zdobyła 6 miejsce na odległości 70 m oraz 12 miejsce w klasyfikacji końcowej. Pozostałe zawodniczki uplasowały się kolejno na miejscach: Agata Osuch - 11, Joanna Gilowska - 25, Julia Cackowska - 45. Ponadto mikst w składzie Natalia Marcinkiewicz i Ryszard Topolnicki zajął 7 miejsce. Największą niespodzianką okazała się drużyna juniorek, która wywalczyła srebrny medal i wicemistrzostwo Polski, wygrywając kolejno z KS Społem Łódź 5-3, KSŁ Mewa Kołobrzeg 6-2, jednak w finale musiała uznać wyższość klubu GLKS Unia Pielgrzymka.