Sprawdzają formę przed ligą

Autor: TS 09.08.2019 Nr: 32/2019
Sprawdzają formę przed ligą
Fot. org

PIŁKA NOŻNA – SPARINGI

Coraz bliżej do startu nowego sezonu w III, IV i V lidze. Drużyny z naszego regionu sprawdzają swoją formę i testują nowych zawodników. 

KS Wiązownica - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:3 (0:2)

Bramki: Rop, Buć - Khorolski, Brzózka, testowany.

- Pierwsze 20 minut zdecydowanie należało do Wólczanki, ale potem było już to spotkanie wyrównane - przyznał prezes Wiązownicy, Ernest Kasia. Trener zespołu z Wólki Pełkińskiej, Marcin Wołowiec również był zadowolony. - Pierwsza połowa była naprawdę dobra.W drugiej części dokonałem kilku zmian i nie wyglądało to już tak do końca dobrze, ale też nie ma co narzekać. Chciałem na pewno też sprawdzić dublerów.

 

Piast Tuczempy - Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:3 (1:2)

Bramki dla Piasta: Buczkowski, Czub.

- Mecz był bardzo wyrównany – powiedział Marek Strawa szkoleniowiec Piasta. - Zaraz w pierwszych minutach straciliśmy gola samobójczego i potem praktycznie cały czas musieliśmy gonić wynik. Ten mecz utwierdził mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem - zakończył trener Strawa.

 

JKS Jarosław - Wólczanka Wólka Pełkińska 0:5 (0:3)

Bramki: Podstolak dwie, Pietluch, Łazarz, testowany.

- Słabo weszliśmy w mecz. Pierwszy stracony gol to piękna bramka z dystansu, następnie dwa fatalne błędy i szybko zrobiło się 0:3. Z czasem uważam, że mecz się wyrównał, mieliśmy swoje okazje, lecz dobrze bronił bramkarz gości. Wólczanka wygrała zasłużenie, jednak w mojej ocenie wynik za wysoki – relacjonował po meczu trener jarosławian Paweł Załoga, który do dyspozycji miał całą kadrę. – Przez większą część meczu mieliśmy wszystko pod kontrolą. Testowaliśmy różne warianty ustawienia, tasowaliśmy składem. Fajnie to wyglądało, mamy kadrę praktycznie domkniętą – powiedział trener Wólczanki Marcin Wołowiec.

 

Izolator Boguchwała - KS Wiązownica 0:1 (1:4)

Bramki: testowany - Róg, Buć, Rop, Gil.

- W pierwszej połowie graliśmy takim składem, jaki planujemy na ligę i muszę przyznać, że bardzo dobrze to wyglądało - powiedział prezes KS Wiązownica, Ernest Kasia. Chociaż jego piłkarze prowadzili „tylko” 1:0 po pierwszych 45 minutach, to jednak mieli też sporego pecha, bo trafiali w słupek i poprzeczkę.

 

Polonia Przemyśl - Piast Tuczempy 2:4 (0:3)

Bramki: Piątek 76, Sedlaczek 80 - Sobol 17, Wiącek 21, samobójcza 30, Wielgosz 74.

- Z różnych względów zabrakło u nas kilku zawodników. Sparing oceniam pozytywnie, jesteśmy w dobrym miejscu. W tym meczu dominowaliśmy, ale prawda jest taka, że wszystko zweryfikują rozgrywki ligowe - powiedział Marek Strawa, trener Piasta Tuczempy.

 

Sokół Sieniawa - Watkem Korona Bendiks Rzeszów 3:1 (0:1)

Bramki: Hass, Brocki (karny), Purcha - Bigus.

– Nie był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Jesteśmy mocno zmęczeni, ale mamy tego świadomość i spodziewaliśmy się, że ten mecz może tak wyglądać – podsumował sparing Szymon Szydełko, trener Sokoła.

 

Wólczanka Wólka Pełkińska - Wisłok Wiśniowa 2:3

Bramki: testowany 1, testowany 2 - Krok, Rutyna, Mich. Szymański.

Dla obu zespołów wtorkowe starcie było przedostatnim sprawdzianem przed zbliżającą się ligą. Ostatni sparing Wólczanka rozegra z KS Wiązownicą, a Wisłok z Lechią Sędziszów.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane