Dziękowali za plon

Autor: ek 23.08.2019 Nr: 34/2019
Dziękowali za plon
Fot. UG

W niedzielę, 18 sierpnia mieszkańcy miasta i gminy Pruchnik zebrali się na uroczystościach dożynkowych, podczas których dziękowali za tegoroczny urodzaj.

Wydarzenie rozpoczęła wspólna modlitwa w Kościele pw. Apostołów Piotra i Pawła w Hawłowicach. Po przejściu dożynkowego korowodu na stadion sportowy odbyła się oficjalna  część dożynek. Uczestników powitał Wacław Szkoła, burmistrz Pruchnika, na ręce którego starostowie dożynek: Maria Kaszuba i Kamil Kowalski złożyli symboliczny bochen chleba.

W obchodach wzięli udział przedstawiciele władz, duchowieństwa, służb mundurowych

oraz licznie przybyli mieszkańcy Gminy Pruchnik, w szczególności rolnicy, dla których organizowane jest to święto. Pogoda dopisała, dlatego każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Dzieci bawiły się na tzw.: dmuchańcach, podczas gdy na scenie odbywała się prezentacja wieńców dożynkowych, występy lokalnych artystów i koncerty. Ponadto uczestnicy tego wydarzenia mieli możliwość skorzystania z przejażdżki konnej, zjedzenia darmowej grochówki czy zasmakowania lokalnych przysmaków i tradycyjnych potraw przygotowanych przez poszczególne Sołectwa. Na zakończenie odbyła się zabawa taneczna, która trwała do białego rana.

Komentarze
Popularne
Komentowane