Dożynkowym korowodem

Autor: ek 23.08.2019 Nr: 34/2019
Dożynkowym korowodem
Fot. UG

Liczne atrakcje, wymarzona pogoda, jak i wspaniała atmosfera przyciągnęła mieszkańców gminy Radymno do wspólnego świętowania. Wszystko za sprawą Dożynek Gminnych, które w minioną niedzielę, 18 sierpnia odbyły się w Korczowej.

Coroczne Święto Plonów rozpoczęła Mszą św. w intencji rolników w kościele parafialnym  w Korczowej. Następnie uczestnicy tej uroczystości przeszli dożynkowym korowodem na plac przy świetlicy, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Wydarzenie było doskonałą okazją do podkreślenia ciężkiej pracy rolnika i podziękowania za jej trud.

Tradycyjnie bochen dożynkowego chleba na ręce Bogdana Szylara, wójta gminy Radymno złożyli starostowie dożynek: Katarzyna Rożak i Jan Kulikowski, mieszkańcy Korczowej.

   W trakcie wydarzenia odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych przygotowanych przez przedstawicieli poszczególnych sołectw. Na miłośników lokalnej i tradycyjnej kuchni czekały suto zastawione stoły, a na scenie swoje umiejętności prezentowali lokalni wykonawcy. Najmłodszym czas upływał na dmuchanych zjeżdżalniach, trampolinach i innych wspólnych zabawach.

   Zwieńczeniem wydarzenia była zabawa taneczna.

Komentarze