Maryja Wniebowzięta

Autor: MS 23.08.2019 Nr: 34/2019
Maryja Wniebowzięta

W czwartek 15 sierpnia w Kościele katolickim obchodzono Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tej w sanktuariach w regionie odbyły się uroczystości odpustowe. Rzesze wiernych zgromadziło się w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Jarosławiu i Sanktuarium Niepokalanej Matki Dobrej Nadziei w Tuligłowach.


W jarosławskiej bazylice uroczystości rozpoczęły się już we wtorek 13 sierpnia pokutnym różańcem fatimskim. Kulminacyjnych punktem obchodów święta była suma odpustowa odprawiona przez ks. abp. Adama Szala. W swojej homilii duchowny rozważał rolę i uczestnictwo Maryi w planie zbawienia człowieka przez Jezusa Chrystusa. A także nawiązał do głośnych wydarzeń. – Jest to walka dobra ze złem, walka wyreżyserowana, zaprogramowana. Zmierza do wyrwania naszej wiary, wewnętrznych przekonań i próbująca młodemu pokoleniu – dzieciom, młodzieży – wpoić nowy system wartości, tak bardzo obcy naszej kulturze chrześcijańskiej, a także dekalogowi – mówił metropolita. Na zakończenie homilii ks. arcybiskup zachęcił wiernych do zawierzenia się Maryi.

 W Tuligłowach nabożeństwa zaczęły się w wigilię Wniebowzięcia. Najpierw uroczystą drogą krzyżową, następnie koncertem Ave Maryja z modlitwą różańcową, Mszą św. oraz pasterką Maryjną o północy. Punktem głównym święta była Jubileuszowa suma odpustowa odprawiona następnego dnia.

 

Komentarze