Najwyżej JKS

Autor: ts 23.08.2019 Nr: 34/2019

Po trzech kolejkach spotkań w ligowej tabeli najwyżej plasują się piłkarze JKS-u Jarosław. Podopieczni trenera Pawła Załogi mają obiecujący początek. Oby tak dalej. Swoje w lidze grają jak na razie też KS Wiązownica i Piast Tuczempy. Frycowe płaci natomiast beniaminek z Pruchnika.

JKS Jarosław - Legion Pilzno 3:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Stypa 14, 1:1 Szakiel 54, 2:1 Soczek 56, 3:1 Pawlak 82, 3:2 Żuchowski 90.

JKS: Siryk – Bartnik, Saramak, Szakiel, Ptasznik – Bała (73 Pilch), Sobolewski, Oziębło ż, Soczek (85 Krzyczkowski) – Raba (77 Brodowicz), Pawlak (90+1 Gwóźdź).

Legion: Mazur – Florian, Tragarz, Pęcak, Cichowski – Kędzior, Barycza, Manzo ż (69 Bytnar), Wolański, Stypa – Żuchowski.

Sędziował Gawron (Mielec). Widzów 300

To drugie zwycięstwo JKS-u w tym sezonie i drugie odniesione przed własną publicznością. Jarosławianie potwierdzili, że mogą być w tym sezonie drużyną nieobliczalną i są w stanie powalczyć z każdym. Początek należał jednak do przyjezdnych, którzy w 14 minucie wyszli na prowadzenie. Legion wykorzystał błąd naszych piłkarzy w środku boiska i po kilku podaniach z znalazł się przed bramką JKS-u. Tam, po zagraniu Wolańskiego formalności dopełnił tylko  Stypa. „Czarno-niebiescy” wspierani przez swoich kibiców szukali wyrównania, jednak dopiero po przerwie zdołali skutecznie odpowiedzieć. W szatni jarosławian musiały chyba paść mocne słowa, bo po zmianie stron gospodarze zdecydowanie przejęli inicjatywę i po kilku minutach to oni byli na plusie. Swojego pierwszego gola w czwartej lidze zdobył Szakiel. Za moment kapitalną akcją popisał się Pawlak, a na listę strzelców po jego podaniu wpisał się Soczek. Rezultat podwyższył wspomniany Pawlak, który w dziecinny sposób ograł bramkarza Legionu i wpakował piłkę do pustej bramki. Rywale zdołali tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

KS Wiązownica - Karpaty Krosno       2-1 (1-1)

Bramki: 1:0 Rop 10-karny, 1:1 Sokolenko 26-samob., 2:1 Rop 49

Wiązownica: Słysz – Szafar, Fedor, Sokolenko, Gliniak – A. Gil, Rop (90 Telega), R, Gil, Lorenc, Gliniak, Bałanda (69 Karólak) – Buć (58 Róg).

Karpaty: Krawczyk – Wilk, Król, Kowalski, Knap – Czelny (71 Kasperkowicz), Wojtasik, Stasz ż, Śliwiński, Sikorski – Dusiło (70 Fundakowski).

Sędziował Kołodziej 6 (Rzeszów). Widzów 200

Już w 10 minucie gospodarze zdobyli gola z rzutu karnego podyktowanego za faul na Szaflarze. Jedenastkę na gola zamienił Kacper Rop. Kwadrans później padł gol saobóczy. Valerij Sokolenko podał do bramkarza, ale nie zauważył, że ten poszedł do boku pola karnego i piłka wpadła do pustej bramki. Gospodarze cisnęli i wycisnęli. Po zagraniu Gila bramkarza Karpat pokonał Rop.