Nowo otwarta „Stara Ujeżdżalnia”

Autor: MS 06.09.2019 Nr: 36/2019 2
Nowo otwarta „Stara Ujeżdżalnia”

Długo wyczekiwane otwarcie największej w Jarosławiu galerii handlowej „Stara Ujeżdżalnia” stało się faktem. W piątek 30 sierpnia punkt 10:00 w powietrze wystrzeliły konfetti, które stały się sygnałem do rozpoczęcia szaleństwa zakupów. Było bardzo widowiskowo – najbardziej zapaleni łowcy promocji dosłownie wbiegli do środka budynku.

Sklepy zapowiadały na otwarcie duże upusty na wybrane towary. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najbardziej kusiły promocje na sprzęt RTV-ADG, tam ustawiały się najdłuższe kolejki. Stopniowo galeria zapełniała się ludźmi, aż zrobiło się tłoczno. Klienci mogli zrobić zakupy aż w kilkudziesięciu stoiskach zajmujących powierzchnię 28 tys. m kw. Ponadto w budynku mieści się kino, restauracje, klub fitness oraz market spożywczy. Przy galerii jest parking  na około 800 miejsc. Do obiektu można dostać się z trzech stron od ul. Słowackiego, Sikorskiego i Grunwaldzkiej.

 Galerię otworzono, ale prace wokół obiektu jeszcze się nie zakończyły. Obecnie trwają roboty przy modernizacji kanalizacji oraz w zakresie infrastruktury drogowej. Zrealizowanie całości inwestycji wg uzgodnionego terminu przewidziane jest do końca roku 2019.

 Wcześniej począwszy od lat 80-tych XIX wieku do II wojny światowej na tym terenie mieściły się koszary kawalerii, w skład których wchodziły m.in. dwie ujeżdżalnie dla koni. Nazwa oraz wystrój galerii nawiązują do dawnej historii. Budowę istniejącego obiektu rozpoczęto w kwietniu 2017 roku.

 

 

 

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane