2-letni Pawełek potrzebuje pomocy

Autor: ek 06.09.2019 Nr: 36/2019
2-letni Pawełek potrzebuje pomocy

Od kilku dni trwa zbiórka pieniędzy na ratowanie zdrowia 2-letniego Pawełka z Jarosławia. Chłopiec wymaga wykonania kosztownych badań genetycznych, a także nieustannej rehabilitacji.

Pawełek jest dzieckiem autystycznym, ma zaburzenia integracji sensorycznej, obniżone napięcie mięśniowe i padaczkę. W swoim krótkim życiu już parokrotnie lądował w szpitalu. Jakby tego było mało, u chłopca pojawiły się problemy jelitowo-żołądkowe. Naprzemienne biegunki i zaparcia, a także bolesne wzdęcia i gorączka sprawiają, że nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Pomimo stałej opieki wielu specjalistów jego stan nie ulega poprawie, dlatego rodzice robią wszystko, co w ich mocy, by mu pomóc. Niestety koszty nierefundowanych badań sięgających kilku tysięcy złotych przekraczają ich możliwości finansowe. Do tego dochodzą koszty codziennej rehabilitacji, której wymaga chłopiec. Jej comiesięczny koszt to ok. tysiąc złotych.

– Pawełek chodzi, ale z każdym jego wzrostem mięśnie znów wiotczeją. Synek musi być ciągle rehabilitowany. Każdego dnia wkładamy wiele pracy, by w przyszłości Pawełek nie miał problemów z chodzeniem, poruszaniem się – mówi Bożena Wiglusz, mama Pawełka.

Autyzm w znacznym stopniu zaburza funkcjonowanie Pawełka w codziennym życiu.

– Serce rozpada nam się na milion kawałków, gdy widzimy jak cierpi, jak się boi… Dlatego musimy wykonać Pawełkowi badania genetyczne, które pozwolą nam odpowiednio go leczyć. Niestety nie są one refundowane, a ich koszt jest dla nas ogromny. Synek powinien też być nadal rehabilitowany, ponieważ regularne ćwiczenia, to droga do sukcesu. Droga, do jego pełnej sprawności. Dlatego prosimy pomóż nam w walce o lepsze życie dla naszego synka. Będziemy wdzięczni za każdy grosz… - mówią rodzice Pawełka.

    Pawełek jest podopiecznym fundacji Siepomaga.pl. Każdy, kto chciałby pomóc chłopcu może przekazać środki finansowe na konto fundacji: 89 2490 0005 0000 4530 6240 7892  z dopiskiem: 20090 Paweł Wiglusz darowizna.

Komentarze
Popularne