Koniec „dwójki” i „dwunastki”

Autor: dp 06.09.2019 Nr: 36/2019
Ostatni kurs „dwunastki”
Ostatni kurs „dwunastki”

1 września przestały kursować autobusy MZK na liniach „2” do Pełkiń oraz „12” do Makowiska.

O sprawie wiadomo było już od jakiegoś czasu, odkąd MZK poinformował, że w związku z brakiem porozumienia od 1 września kursy nie będą wykonywane. Mieszkańcy jednak mieli nadzieję, że MZK uda się porozumieć z Gminą Wiejską Jarosław w sprawie dofinansowania linii i kursy pozostaną. Tak się nie stało. Wójt gminy Jarosław, Roman Kałamarz, zapewnia, że mieszkańcy nie zostają bez możliwości transportu, a dofinansowywanie MZK było w tym przypadku zbyt dużym obciążeniem dla gminy.

Na trasie dawnej „dwójki” będzie jeździł PKS, dokładniej będzie to 9 par wozokursów, z kolei korzystający do tej pory z „dwunastki” będą obsługiwani przez PKS oraz prywatnego przewoźnika. Na tej trasie będzie to 14 par wozokursów – informuje Roman Kałamarz.

Przypomnijmy, że od 1 września PKS-y będą korzystać z rządowego wsparcia finansowego, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie, a nawet utworzenie nowych kursów, w celu zapobiegania wykluczeniu komunikacyjnemu. Wydaje się więc, że luka po „2” i „12” powinna zostać wypełniona, a jak będzie w praktyce, okaże się wkrótce.

Komentarze
Popularne
Komentowane