Radawa na plus

Autor: ek 13.09.2019 Nr: 37/2019
Na zakończenie sezonu radawską publiczność bawił Michał Wiśniewski z zespołem „Ich Troje”.
Na zakończenie sezonu radawską publiczność bawił Michał Wiśniewski z zespołem „Ich Troje”.

W czwartek, 5 września Marian Jerzy Ryznar, wójt gminy Wiązownica spotkał się z przedstawicielami mediów na konferencji prasowej w Radawie, podczas której podsumował miniony sezon.

Przez całe lato w Radawie odbywała się cała masa imprez kulturalnych. Radawską publiczność bawiły nie tylko znane i lubiane zespoły, ale także lokalni wykonawcy. Miały miejsce występy, pokazy, potańcówki i projekcje. Szacunkowo przez Gminny Ośrodek Wypoczynku i rekreacji w Radawie przewinęło się od 130 do 150 tys. osób. Wpływy z uzyskanych biletów wyniosły ok. 840 tys. zł i w niewielkim stopniu przekroczyły koszty utrzymania Ośrodka oraz wydatki związane z organizacją imprez. Natomiast darmowe bilety, wprowadzone przed i w trakcie sezonu przełożyły się na frekwencję i uregulowanie zaległości podatkowych. Sprawiły, że mieszkańcy gminy chętniej i częściej gościli na terenie GOWiR-u, przyprowadzając tu swoje rodziny i znajomych.

   Pomimo ogromnej liczby młodych osób, która zwłaszcza podczas weekendów bawiła się w Radawie sezon minął spokojnie, bez większych nieporozumień oraz bójek.

– Jestem zachwycony patrząc, jak wspaniale potrafi bawić się dzisiejsza młodzież – mówi M. J.Ryznar, włodarz gminy Wiązownica.

   Podczas spotkania przedstawiono również plany poszerzenia oferty Radawy. W przyszłości mają powstać m.in. nowe szlaki do jazdy konnej, centrum sportowe, a także tor na miarę Formuły 1.

Komentarze
Popularne
Komentowane