Zobaczyli pijanego kierowcę. Wezwali policję

Autor: ek 13.09.2019 Nr: 37/2019

Czujnością i godną naśladowania postawą, wykazali się dwaj młodzi mieszkańcy powiatu jarosławskiego, którzy zwrócili uwagę na podejrzanie jadący samochód. Jak się później okazało kierujący nim mężczyzna był nietrzeźwy.

Kilka dni temu, dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Zgłaszający, którzy jechali za kierującym peugeotem drogą z Jarosławia w kierunku Kidałowic, poinformowali, że mężczyzna jadący przed nimi nie może utrzymać prostego toru jazdy. Zanim patrol policji przybył we wskazane miejsce mężczyzna zdążył zatrzymać się na jednej z posesji w Kidałowicach.

– Przybyli na miejsce mundurowi zbadali stan trzeźwości 41-letniego mieszkańca Jarosławia. Urządzenie wskazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

   O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Za to przestępstwo grozi 41-latkowi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

– Wzorowa postawa młodych osób, które nie były obojętne i powiadomiły Policję o niezgodnym z prawem zachowaniu innego użytkownika ruchu drogowego, zasługuje na uznanie i jest godna naśladowania. Właściwa reakcja młodych mieszkańców powiatu jarosławskiego pozwoliła na wyeliminowanie pijanego kierowcy, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu – wyjaśnia A. Długosz.

Komentarze
Popularne
Komentowane