Dożynki powiatowe

Autor: ek 13.09.2019 Nr: 37/2019
Dożynki powiatowe

W niedzielę, 8 września w Cieszacinie Wielkim odbyły się Dożynki Powiatowe, podczas których dziękowano za tegoroczny urodzaj.

Niedzielną uroczystość rozpoczęła Msza św. dziękczynna odprawiona w kościele parafialnym w Cieszacinie Wielkim. Po wspólnej modlitwie korowód dożynkowy złożony z przedstawicieli poszczególnych sołectw przemaszerował na stadion wiejski, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

   Starostowie dożynek: Wiesława Woźniak i Bogdan Jarosz przekazali symboliczny bochen chleba na ręce starosty powiatu jarosławskiego Tadeusza Chrzana oraz wójta Mariusza Renia – gospodarzy tego wydarzenia, którzy pokroili go i podzielili pomiędzy przybyłych.

   Za trud i poświęcenie, jakie rolnicy wkładają w codzienną pracę, dziękowali w swoich przemówieniach gospodarze tej uroczystości, a także zaproszeni goście.

– Oddaję hołd spracowanym rękom rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla całego kraju, a w chwilach zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić. Szanujmy trud polskiej wsi, szanujmy nasze tradycje i zwyczaje, szanujmy wiarę naszych przodków. Pragnę podziękować Państwu za tegoroczny trud, za plony sadów, ogrodów i łąk, życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności w pracy i życiu osobistym – mówił T. Chrzan.

   Podczas niedzielnej imprezy nie zabrakło prezentacji wieńców dożynkowych, występów lokalnych artystów oraz suto zastawionych stołów uginających się od swojskiego jadła.

Komentarze
Popularne
Komentowane