Ta rudera zagraża

Autor: ek 13.09.2019 Nr: 37/2019
Wejście do budynku zostało wyważone. Panuje tan ogromny fetor i nieporządek.
Wejście do budynku zostało wyważone. Panuje tan ogromny fetor i nieporządek.

Jeden z budynków na ul. 3 Maja w Jarosławiu od lat popada w ruinę. Młodzież poniżej osiemnastego roku życia wykorzystuje go jako palarnię, zaś osoby nadużywające alkoholu mają tam ubikację. Niezadowoleni z tej sytuacji są natomiast okoliczni mieszkańcy, którzy marzą, aby wreszcie zapanował tam porządek.

– Na ul. 3 Maja 26 znajduje się popadający w ruinę budynek, którym nikt się nie interesuje. Stwarza on zagrożenie i uciążliwość dla wielu posesji znajdujących się w okolicy. W ostatnim czasie został on zasiedlony przez dziwnych osobników, którzy zaczepiali przechodzące obok osoby prosząc o jakieś drobne „datki”,  w celu ich natychmiastowego upłynnienia – mówi jeden z mieszkańców tej ulicy.

– Dodam, że stan higieniczny wokół tego budynku również nie jest zadowalający. Klienci pobliskiego sklepu monopolowego zrobili tam sobie ubikację, dlatego fetor jaki się tam unosi jest wręcz nie do wytrzymania. Istnieje również obawa pożaru, ponieważ uczniowie pobliskiej szkoły przychodzą tam na papierosa. Sytuacja ta nie ulega zmianie pomimo wielokrotnych wizyt Policji. Po ich odjeździe sytuacja wraca do stanu poprzedniego. Mamy nadzieję, że ktoś pochyli się przed naszym kłopotem i zaprowadzi porządek w tej części miasta – proszą mieszkańcy os. Prośbów i ul. 3 Maja.

   Budynek znajduje się przy jednej z głównych ulic miasta. O sprawie poinformowaliśmy Urząd Miasta Jarosławia. Jak się okazuje jest on własnością prywatną.

– Jeżeli stan techniczny wzbudza obawy mieszkańców, należy powiadomić Powiatowy Nadzór Budowlany. Urząd Miasta Jarosławia nie ma kompetencji kontrolnych w zakresie stanu technicznego, czy zagospodarowania prywatnych nieruchomości. Jeśli użytkowanie nieruchomości stwarza zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne, można takowe zgłosić do Sanepidu – wyjaśnia Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

   Co będzie dalej z budynkiem? Czy jego właściciel wykaże chociażby odrobinę zainteresowania i zabezpieczy go na tyle, by do środka nie mogły dostać się osoby niepowołane?

 

Komentarze
Popularne
Komentowane