Dbajmy o stan naszych aut – apelują specjaliści

Autor: ek 20.09.2019 Nr: 38/2019
Akcja PitStop odbywała się kolejno w różnych miejscowościach. 12 września przeprowadzono ją w Szówsku.
Akcja PitStop odbywała się kolejno w różnych miejscowościach. 12 września przeprowadzono ją w Szówsku.

W czwartek, 12 września mechanicy samochodowi dokonywali przeglądu pojazdów poruszających się po drogach naszego powiatu. Każdy chętny mógł sprawdzić swój samochód w ramach wrześniowej akcji PitStop, organizowanej przez Inter Auto.

Przez całe popołudnie w namiocie serwisowym mechanicy dokonywali bezpłatnej kontroli

stanu technicznego samochodów i elementów mających wpływ na bezpieczeństwo. Kierowcy, którzy zdecydowali się skorzystać z akcji otrzymywali  informację o przebiegu badania, praktyczne wskazówki oraz gadżety.

   Podczas PitStopu kontrolowano m.in.: stan oświetlenia i ustawienia świateł, ciśnienia opon, zawieszenia i układu kierowniczego, a także stan akumulatora, płynu chłodniczego (temperatury krzepliwości) czy płynu hamulcowego (w tym temperatury wrzenia). Z akcji skorzystało ponad 70 kierowców.

   Niestety stan niektórych pojazdów nie był najlepszy. Dlatego specjaliści zwracają się z bezpośrednim apelem do wszystkich użytkowników dróg, by na bieżąco dokonywali wszelkich napraw oraz niezbędnych sprawdzeń swoich pojazdów. Wszystkie wymienione wyżej elementy mają bowiem ogromny wpływ na nasze wspólne bezpieczeństwo.

Komentarze
Popularne
Komentowane