Dbajmy o stan naszych aut – apelują specjaliści

Autor: ek 20.09.2019 Nr: 38/2019
Akcja PitStop odbywała się kolejno w różnych miejscowościach. 12 września przeprowadzono ją w Szówsku.
Akcja PitStop odbywała się kolejno w różnych miejscowościach. 12 września przeprowadzono ją w Szówsku.

W czwartek, 12 września mechanicy samochodowi dokonywali przeglądu pojazdów poruszających się po drogach naszego powiatu. Każdy chętny mógł sprawdzić swój samochód w ramach wrześniowej akcji PitStop, organizowanej przez Inter Auto.

Przez całe popołudnie w namiocie serwisowym mechanicy dokonywali bezpłatnej kontroli

stanu technicznego samochodów i elementów mających wpływ na bezpieczeństwo. Kierowcy, którzy zdecydowali się skorzystać z akcji otrzymywali  informację o przebiegu badania, praktyczne wskazówki oraz gadżety.

   Podczas PitStopu kontrolowano m.in.: stan oświetlenia i ustawienia świateł, ciśnienia opon, zawieszenia i układu kierowniczego, a także stan akumulatora, płynu chłodniczego (temperatury krzepliwości) czy płynu hamulcowego (w tym temperatury wrzenia). Z akcji skorzystało ponad 70 kierowców.

   Niestety stan niektórych pojazdów nie był najlepszy. Dlatego specjaliści zwracają się z bezpośrednim apelem do wszystkich użytkowników dróg, by na bieżąco dokonywali wszelkich napraw oraz niezbędnych sprawdzeń swoich pojazdów. Wszystkie wymienione wyżej elementy mają bowiem ogromny wpływ na nasze wspólne bezpieczeństwo.

Komentarze