Za miesiąc rusza przebudowa sygnalizacji

Autor: ek 20.09.2019 Nr: 38/2019
Za miesiąc rozpocznie się przebudowa sygnalizacji na głównym skrzyżowaniu.
Za miesiąc rozpocznie się przebudowa sygnalizacji na głównym skrzyżowaniu.

Już na początku października rozpocznie się przebudowa sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Kraszewskiego, Jana Pawła II i Grunwaldzkiej.

– W ramach zadania zostanie wykonana wymiana istniejącego sterownika na sterownik akomodacyjny, wykorzystujący nowoczesne technologie z dziedziny elektroniki i mechaniki. Przebudowana zostanie sygnalizacja poprzez wprowadzenie bezkolizyjnych skrętów w lewo i wideodedekcji – mówi Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

   Obecna sygnalizacja wyposażona jest w sterownik stałoczasowy, który sprawia, że występuje stała sekwencja następujących po sobie faz ze sztywno ustaloną długością cyklu i poszczególnych sygnałów. Po przebudowie ma się to zmienić. Fazy będą zmienne i zależne od natężenia ruchu. Dzięki kamerom (wideodetekcja) możliwe będzie pomijanie niektórych faz, w momencie gdy nie będzie pojazdów jadących w danym kierunku.

   Przebudowa skrzyżowania ma na celu usprawnienie ruchu w mieście. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta zabezpieczono 100 tys. zł na ten cel.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane