Trzydniowe warsztaty artystyczne

Autor: ek 27.09.2019 Nr: 39/2019
Warsztaty fotograficzne odbyły się w plenerze.
Warsztaty fotograficzne odbyły się w plenerze.
Fot. org.

Na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Łopuszce Wielkiej w dniach 19-21 września realizowano projekt w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności” pn. „Doceń siebie – pokonaj swoje obawy”.

W ramach wydarzenia odbyły się trzydniowe warsztaty artystyczne, wśród których nie brakowało zajęć plastycznych, stolarskich, kulinarnych i fotograficznych.

Podczas zajęć plastycznych prowadzonych przez Monikę Gmyrek, instruktorkę terapii zajęciowej z ŚDS z Łopuszki Wielkiej, uczestnicy zapoznali się z techniką decoupage. Warsztaty stolarskie, podczas których wykonywano drewniane skrzynki do kluczy przeprowadził Arkadiusz Sas, instruktor terapii zajęciowej. Zaś za przeprowadzenie warsztatów kulinarnych odpowiadał szef kuchni z zajazdu Ranczo Michał Rut wraz z terapeutką Natalią Grzebyk. Z kolei warsztaty fotograficzne prowadziła Anna Śmiałek z zakładu fotograficznego Dalux z Przeworska wraz z psychologiem Ireneuszem Lisakiem.

   Koordynatorem całego projektu była Joanna Głuszyk, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Łopuszce Wielkiej.

Na zakończenie warsztatów odbyła się zabawa integracyjna oraz prezentacja wykonanych  przez uczestników prac. Zostały wręczone dyplomy, statuetki i prezenty.

   Projekt kierowany był do osób chorych psychicznie, niepełnosprawnych intelektualnie i ich rodzin. Udało się na niego pozyskać 40 tys. zł, resztę dofinansowało Miasto i Gmina Kańczuga.

Komentarze
Popularne
Komentowane