Powódź, skażenie rzeki i wypadek

Autor: ek 27.09.2019 Nr: 39/2019
Przygotowywanie zapór przeciwpowodziowych i sorbcyjnych na rzece.
Przygotowywanie zapór przeciwpowodziowych i sorbcyjnych na rzece.
Fot. Powiat Jarosławski

Podwyższali brzegi Szkła i ustawiali zaporę, która miała wyłapać płynące rzeką trujące substancje. Przygotowywali się do zagrożenia w przypadku padłych zwierząt oraz prowadzili akcję ratunkową przy zderzeniu dwóch samochodów. Tak wyglądały ćwiczenia służb ratowniczych zorganizowane w środę 18 września przez Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. 

W prowadzeniu działań ratowniczo ochronnych z elementami ochrony ludności w sytuacji zagrożenia powodziowego i skażenia wód rzeki Szkło uczestniczyły jarosławskie jednostki Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji oraz przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Centrum Opieki Medycznej. Byli także ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Na całością ćwiczeń czuwały powiatowe służby kryzysowe. 

Ćwiczenia przeprowadzono nad brzegiem Szkła w gminie Laszki oraz na lotnisku Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej w Laszkach. Nad rzeką przygotowywano zabezpieczenie przeciwpowodziowe oraz budowano zaporę sorbcyjną wyłapującą skażenia. Na lotnisku ćwiczono zabezpieczanie miejsca wypadku i prowadzenie akcji ratowniczej. Dodatkowo naczelnicy wydziałów i kierownicy referatów Starostwa Powiatowego w Jarosławiu wzięli udział w ćwiczeniach  praktycznych z  udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. 

Komentarze
Popularne
Komentowane