Starosta zaprasza na festiwal

Autor: TP 27.09.2019 Nr: 39/2019
Starosta zaprasza na festiwal

Już od 27 września, przez trzy dni w Jarosławiu zagości Muzyczny Festiwal im. Jana Kusiewicza. Wydarzenie zorganizowane zostanie w ramach cyklu "Starosta Jarosławski zaprasza" a odbędzie się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Dyrektorem Artystycznym i Programowym festiwalu jest Jacek Ścibor.

Jan Kusiewicz to wybitny polski artysta urodzony w 1921 r. w Rzeplinie, a więc związany swoimi korzeniami z ziemią jarosławską. - Był znakomitym śpiewakiem, jednym z najpiękniejszych głosów tenorowych. Był mistrzem bel canta, nie koronowanym królem oper włoskich. Świetnie też czuł się w operach Stanisława Moniuszki. Dlatego postanowiliśmy zorganizować to wydarzenie muzyczne, poświęcone jego pamięci właśnie w Jarosławiu - wyjaśnia ideę powstania festiwalu starosta jarosławski Tadeusz Chrzan.

 

W programie festiwalu przewidziano Wieczory z muzyką, Mistrzowskie Lekcje Śpiewu prowadzone przez prof. Piotra Kusiewicza (syna Jana Kusiewicza). Festiwal to także Poranek Muzyczny dla dzieci – „Chopin, Moniuszko i inne chłopaki, czyli nasza kadra artystyczna” w wykonaniu Mobilnej Filharmonii. Szczegóły na plakacie.

 

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w jarosławskim muzeum od 19 września.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane