Kolejne zwycięstwo Eurobud JKS!

Autor: ts 27.09.2019 Nr: 39/2019

Piłkarki ręczne Eurobudu JKS notują kolejne zwycięstwo. Po pokonaniu aktualnego brązowego medalisty Mistrzostw Polski, drużyny Piłki Ręcznej Koszalin jarosławianki nie dały szans Ruchowi w Chorzowie. Mecz czwartej serii odbędzie się 5 października w Jarosławiu o godzinie 19:30. Wówczas nasze dziewczyny podejmować będą Start Elbląg.

Ruch Chorzów – Eurobud Grupa JKS Jarosław 20:29 (9:15)

Ruch: Chojnacka, Kiel – Drążyk, Polańska, Masłowska, Jaroszewska 1, Piotrkowska 3, Doktorczyk, Cygan, Rodak 3, Nimsz 3, Lipok 3, M. Gryczewska, Sójka 2, K. Gryczewska, Grabińska 1.

Eurobud Grupa JKS: Szczurek, Backiel – Bancilon Novais 5, Balsam 6, Donets 2, Luberecka, Rygiel, Pietras 3, Strzębała, Turkalo 1, Strózik 1, Żukowska 7, A. Szymborska 1, O. Szymborska 1, Kozimur 2.

Sędziowały: Urszula Lesiak i Małgorzata Lidacka (obie z Krakowa). Kary: Ruch – 6 min; Eurobud Grupa JKS – 10 min. Widzów: 300.

Mecz trzeciej serii PGNiG Superligi od samego początku toczył się pod dyktando „czarno-niebieskich”. Ekipa Eurobud JKS już w pierwszej akcji objęła prowadzenie po rzucie Kingi Strózik, za moment wynik poprawiła Martyna Żukowska. Ruch odpowiadał, było 2:3, 3:4, ale od 5. minuty został zablokowany na dobre. Jarosławianki dzięki trafieniom Magdy Balsam i Martyny Żukowskiej – wypracował sobie pięć goli przewagi. Serię Eurobud JKS przerwała Żaneta Lipok. Potem po dwóch rzutach karnych Marceliny Polańskiej gospodynie przegrywały już tylko 6:9, ale bardzo dobrą zmianę dała Moniky Novais Bancilon, dwa razy trafiła skrzydłowa Julia Pietras i nasze dziewczyny znów odskoczyły na bezpieczny dystans. Na początku II połowy przewaga podopiecznych trenera Vita Telekyego jeszcze wzrosła. Katarzyna Kozimur oraz Pietras wyprowadziły Eurobud JKS na 19:11. Ruch miał duże problemy z przedarciem się przez obronę jarosławianek, które miały mecz pod kontrolą.
– Wyszłyśmy do meczu tak samo skoncentrowane jak na poprzednie spotkanie z Koszalinem i wynik to pokazał. Tylko początek był w miarę wyrównany, później Ruch praktycznie nam nie zagroził. Po dwóch zwycięstwach nasze apetyty rosną. Jesteśmy świeżym zespołem w lidze, to jest nasza przewaga, że rywalki jeszcze nie do końca nas znają – powiedziała najskuteczniejsza w naszym zespole Martyna Żukowska.

PR Koszalin – KPR Kobierzyce 23-26

Start Elbląg – Perła Lublin 21-30

Zagłębie Lubin – Piotrcovia 31-18