Marzenie o więzieniu się spełni?

Autor: ek 04.10.2019 Nr: 40/2019
Marzenie o więzieniu się spełni?
Fot. KPP

29-mężczyzna włamał się do sklepu w Laszkach. Nic nie ukradł, nie uciekał. Ponoć z kartonem papierosów w ręku grzecznie czekał na policjantów. Jak twierdzi, chciał tylko pójść do więzienia. Jego marzenie ma szansę się spełnić, ponieważ za czyn, którego się dopuścił grozi mu, aż do 10 lat pozbawienia wolności. Pytanie tylko, czy planował aż tak długi pobyt?

W niedzielę, 22 września przed godz. 23, oficer dyżurny jarosławskiej jednostki został powiadomiony o włamaniu do sklepu, jakie miało miejsce w Laszkach.

– Policjanci którzy przybyli na miejsce zastali właściciela sklepu, który oświadczył, że na jego numer telefonu zostało wysłane powiadomienie o włączeniu się alarmu w sklepie. Gdy przyjechał na miejsce zastał tam włamywacza. Mężczyzna natychmiast wezwał policję. Jak się okazało, alarm uruchomił się, gdy 29-letni mężczyzna wybił szybę i dostał się do wnętrza sklepu. Funkcjonariusze zatrzymali włamywacza, mieszkańca gminy Radymno. Mężczyzna oświadczył policjantom, że włamał się do sklepu, ponieważ chciał pójść do więzienia – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Straty powstałe w wyniku włamania wyceniono na kwotę 3 tys. zł. Część skradzionego towaru uległa uszkodzeniu, pozostała część została zwrócona właścicielowi.

   Policjanci na miejscu wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Kodeks karny za włamanie przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze
Popularne
Komentowane