Obowiązkowe podwyżki?

Autor: dp 04.10.2019 Nr: 40/2019

Zgłosił się do nas Czytelnik, który twierdzi, że pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej chodzą po domach i namawiają mieszkańców na wyższe ubezpieczenie, które płacą razem z czynszem. Ponoć podwyżka jest obowiązkowa, a dokumenty najlepiej podpisać od razu. Jakie jest stanowisko SM w tej sprawie?

Jak poinformował Adam Pikuła, zastępca Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej w Jarosławiu, prowadzona obecnie kampania firmy ubezpieczeniowej ma na celu wprowadzenie nowego pakietu ubezpieczeniowego w związku ze zmianą warunków ubezpieczenia: zostały podniesione sumy ubezpieczenia przy niewielkim wzroście składki.

 – Mieszkańcy dostali wcześniej informację o ubezpieczeniu, nowe wnioski z nowymi składkami i sumami ubezpieczenia. Obecnie prowadzona kampania ma na celu również bezpłatne udostępnienie czujników obecności tlenku węgla. Mieszkańcy, którzy ubezpieczą swoje mieszkanie, bądź podniosą obecną składkę o 5 zł, otrzymują od ubezpieczyciela bezpłatnie czujnik czadu. Ubezpieczenia są dobrowolne i mieszkańcy mają czas na zastanowienie i nikt od nikogo nie oczekuje szybkiej decyzji. Zaistniała sytuacja najprawdopodobniej wynikła ze zwykłego niezrozumienia. Osoby które nie chcą zmieniać stawki, zostają przy starych warunkach. Do obecnej chwili, a akcja jest już prowadzona prawie od miesiąca, tylko jedna osoba zgłosiła fakt o przekazywaniu złych informacji – informuje Adam Pikuła.

Komentarze
Popularne
Komentowane