Wiózł kradzione silniki do łodzi

Autor: ek 04.10.2019 Nr: 40/2019
Kradzione silniki z łodzi motorowych o wartości 50 tys. zł zostały zatrzymane na granicy w Korczowej.
Kradzione silniki z łodzi motorowych o wartości 50 tys. zł zostały zatrzymane na granicy w Korczowej.
Fot. biosg

Na przejściu granicznym w Korczowej Straż Graniczna zatrzymała pięć silników zaburtowych do łodzi motorowych, które zostały skradzione w Norwegii. Łączna wartość silników przekracza 50 tys. zł.

Próbę wywozu kradzionych silników udaremniono w połowie września, w trakcie kontroli pojazdów wyjeżdżających z Polski. Przewoził je 34-letni obywatel Ukrainy w przestrzeni ładunkowej mercedesa, którym podróżował. Ukryte pod bagażami silniki zaburtowe marki Honda oraz Suzuki warte były ponad 50 tys. złotych.

– Merytoryczne konsultacje w ramach współpracy międzynarodowej prowadzonej przez Straż Graniczną z europejskimi partnerami potwierdziły, że silniki są w zainteresowaniu norweskich służb policyjnych w związku ze zgłoszoną kradzieżą. Zgodnie z procedurą sprawę do dalszego prowadzenia przejęła Policja z Radymna – mówi mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy BiOSG.

   Od początku bieżącego roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 9 sztuk silników do łodzi motorowych skradzionych m.in. w Szwecji, Niemczech i Norwegii o łącznej wartości przekraczającej 100 tys. zł.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane