Podpalacz na zlecenie

Autor: dp 04.10.2019 Nr: 40/2019 2
Podpalacz na zlecenie

W niedzielę, 22 września około godz. 3 w nocy na osiedlu Sienkiewicza w Przeworsku pojawia się jakaś postać. Kamery pokazują, że czegoś szuka. Chodzi między samochodami. W końcu trafia na interesujące go auto. Oblewa je łatwopalną substancją. Podpala. Czeka chwilę i widząc, że ogień obejmuje pojazd, oddala się. - To nie był przypadek - przypuszcza 24-letnia właścicielka samochodu mieszkająca na przeworskim osiedlu.

- Był środek nocy. Spaliśmy. Obudziła nas sąsiadka. Waliła w drzwi mieszkania. Krzyczała byśmy zabrali auto, bo pali się stojące obok i nasze może się zająć od niego. Chłopak pobiegł na parking. Wyjrzałam i wtedy uświadomiłam sobie, że to płonie mój samochód - opowiada dziewczyna. Alfa Romeo GT został zniszczona całkowicie. Po samochodzie została tylko okopcona karoseria. - W życiu bym się czegoś takiego nie spodziewała. Nie zrobiłam nikomu nic złego. Niestety wszystko wskazuje, że to było celowe podpalenie. Monitoring pokazuje, że sprawca szukał samochodu, który miał podpalić - dodaje.

Sprawą zajęła się policja. Właścicielka przyznaje, że miała nieporozumienie z kimś mieszkającym w innym mieście. Jednak ta osoba nie mogła podpalić, ponieważ w tym czasie przebywała w całkiem innym miejscu. - Możliwe, że ktoś zlecił podpalenie. Różne przypuszczenia przychodzą. Z postury widocznej na nagraniu można przypuszczać, że to był młody mężczyzna. Jednak niewiele więcej widać. Potem zauważam moje auto ogarnięte płomieniami - przypuszcza 24-latka.

Sprawcy jeszcze nie znaleziono. Podpalacz odpowie za spowodowanie zagrożenia i straty materialne. Wzniecając w środku nocy pożar na osiedlowym parkingu mógł doprowadzić do rozprzestrzenienia się ognia na inne pojazdy. Ucierpieć mogły też budynki.

Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku prowadzi postępowania przygotowawcze w sprawie uszkodzenia mienia poprzez spalenie samochodu osobowego marki Alfa Romeo, do którego doszło 22 września br. na ul. Sienkiewicza w Przeworsku. Na chwilę obecną funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawcy powyższego czynu – informuje asp. sztab. Justyna Urban, oficer prasowy przeworskiej KPP.

Komentarze
Popularne
Komentowane