Ciąg dalszy sporu o ogrodzenie

Autor: ek 04.10.2019 Nr: 40/2019
Ciąg dalszy sporu o ogrodzenie

- Ogrodzenie jest bezpieczne - tak twierdzi właściciel działki przy ul. 3 Maja, któremu sąsiedzi zarzucają, że buduje ogrodzenie używając szkodliwych substancji. Właściciel zapewnia, że materiał z którego wykonał ogrodzenie posiada wszelkie niezbędne pozwolenia.

W numerze 38 Gazety Jarosławskiej w artykule „Nie mogą spać przez amerykańskie ogrodzenie” opisywaliśmy zmagania mieszkańców ul. 3 Maja, którzy walczą o rozbiórkę ogrodzenia wykonanego przez jednego z sąsiadów. Przypomnijmy, że ogrodzenie zostało wykonane ze starych podkładów kolejowych, które jak przekonywali mieszkańcy nie dość, że wydają swoisty dla siebie zapach, to jeszcze zawierają w sobie wiele szkodliwych substancji. Mieszkańcy tej ulicy zwrócili się o pomoc do Urzędu Miasta Jarosławia, który wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Jego rozstrzygnięcia, co prawda jeszcze nie ma, jednak po naszym artykule w Redakcji GJ zjawił się właściciel owej działki, który własnymi rękoma wykonał płot będący później przedmiotem sąsiedzkich sporów. Pan Ryszard przedstawił wszystkie faktury i ekspertyzy, które otrzymał przy zakupie materiału. Zapewnia, że wszystko zostało wykonane zgodnie z prawem. Na fakturach widnieje napis „Drewno do ponownego użycia”. Potwierdza to ekspertyza wykonana przez firmę Breau Veritas Polska.

   Mężczyzna zaznacza również, że owe ogrodzenie przeszkadza tylko jednemu z mieszkańców, który był jego bliskim przyjacielem i pomagał nie tylko przy zakupie materiału, ale i przy pracach związanych z budową ogrodzenia.

– Nie jest to konflikt mieszkańców ulicy, tylko jednego sąsiada (najemcy sąsiedniej posesji), który się ze mną przyjaźnił, a ponadto uczestniczył przy zakupie części materiału, pomagał w doradztwie, a nawet udostępniał prąd, bym mógł kontynuować prace – wyjaśnia pan Ryszard, zaznaczając, że przez działalność sąsiada poniósł wiele dodatkowych kosztów.

   Jak zakończy się ta sprawa, jeszcze nie wiadomo.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane