Jest kasa na remonty dróg

Autor: dp 04.10.2019 Nr: 40/2019
Jest kasa na remonty dróg
Fot. Starostwo

W poniedziałek, 23 września, starosta Bogusław Urban, z rąk wicewojewody podkarpackiego Lucyny Podhalicz i dyrektora Wydziału Infrastruktury PUW w Rzeszowie Krzysztofa Sopla, otrzymał promesy na dofinansowanie przebudowy dwóch dróg powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Kwotą w wysokości 6.319.442,43 zł zostaną dofinansowane przebudowy dróg: Jagiełła przez wieś i Gorliczyna-Wólka Pełkińska oraz dróg powiatowych: Maćkówka-Żurawiczki, Żurawiczki-Zarzecze oraz Urzejowice-Krzeczowice-Siennów.

- Powiat Przeworski jest beneficjentem kwoty ponad 7 mln zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, obecnie rozstrzygniętego naboru, co znaczy, że w gminach Przeworsk, Tryńcza i Zarzecze przebudowane zostaną drogi z chodnikami, bezpieczne i nowoczesne. Inwestycje są podzielone na obecny rok 2019, ale też Rząd usuwa barierę konieczności zakończenia inwestycji w danym roku budżetowym – mówiła wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz.

Starosta Przeworski Bogusław Urban podziękował za wsparcie informując jednocześnie, że otrzymanie dofinansowania w wysokości 80% daje ogromne możliwości rozwoju. Promesy otrzymali także: wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec i wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch. W gminie Przeworsk planowany jest remont drogi gminnej w Mirocinie na łącznym odcinku ok. 2,5 km z kwotą dofinansowania w wysokości 776.062,00 zł. Z kolei w gminie Tryńcza – remont drogi gminnej Wólka Ogryzkowa-Gorzyce-Jagiełła z kwotą dofinansowania w wysokości 406.337,24 zł.

Komentarze
Popularne
Komentowane