III Rajd Rowerowy Szlakiem Bożogrobców

Autor: SN 04.10.2019 Nr: 40/2019
Pamiątkowe zdjęcie pielgrzymów pod kapliczką.
Pamiątkowe zdjęcie pielgrzymów pod kapliczką.

Kaplica Bożego Grobu w Przeworsku jest nie bez powodu nazywana „Przeworską Jerozolimą”. Liczni pielgrzymi przybywają tutaj, aby się pomodlić o potrzebne łaski i dotknąć relikwii z Grobu Pańskiego.

Od 3 lat organizowany jest rajd rowerowy po ziemiach okołoprzeworskich śladami kapliczek Bożogrobców. Z roku na rok coraz więcej pielgrzymów zbiera się w Bazylice pw. Św. Ducha, a potem wyrusza w rowerową podróż. W tym roku dołączyły również do grupy osoby niepełnosprawne.

Przed pielgrzymką o dziejach Bożogrobców w Przeworsku opowiadał Łukasz Mróz, prowadzący rajd oraz Janusz Motyka, człowiek który włożył mnóstwo pracy w zgromadzenie informacji o kaplicy i jej historii.

Podczas rajdu dokonano poświęcenia kapliczki oraz nowego krzyża przy ul. Wojska Polskiego w Przeworsku. Jak wynika z historii, przez wiele lat obiekt ten nie był utożsamiany z Bożogrobcami. Państwo Jan i Teresa Rzepa, gospodarze terenu na którym znajduje się postument, otrzymali wyrazy uznania za utrzymanie kapliczki w doskonałym stanie. Pogoda, choć z początku niepewna, dopisała pielgrzymom na całym szlaku.

Komentarze
Popularne
Komentowane