Prawdziwa Bohema

Autor: SN 04.10.2019 Nr: 40/2019
Prawdziwa Bohema

W sobotę, 21 września w Dworze Boratyn malarstwo spotkało się z muzyką, a to za sprawą artystów Mirosława KarapytyWojciecha Bardowskiego i Aleksandry Wajdy.

Wieczorną porą odbył się wernisaż malarski, gdzie można było podziwiać stare i nowe dzieła M. Karapyty, znanego jarosławskiego artysty. Znakomitym tłem dla pięknych pejzaży i widoków był recital dwójki wspaniałych muzyków, artystów operujących głosem z taką lekkością, że można by powiedzieć, że tysiące godzin trudnych ćwiczeń nic nie znaczą i każdy mógłby śpiewać w taki sposób.

W. Bardowski śpiewający barytonem oraz A. Wajda, pochodząca z Przeworska młoda wokalistka, dali wspaniały popis swoich umiejętności i pozwolili słuchaczom odpłynąć na romantyczny rejs po morzach pieśni klasycznych i współczesnych.

Artyści oraz ich sztuki sprawili, że tytułowa Bohema zawitała w boratyńskim dworku na cały sobotni wieczór. Połączenie sztuk wizualnych i muzycznych pozwoliło każdemu obcować z artyzmem na zupełnie innym poziomie, a widzowie zamienili się w uczestników zabawy i sami po części poczuli się artystami.

Komentarze
Popularne
Komentowane