Rozbił dwa samochody i uciekł

Autor: ek 11.10.2019 Nr: 41/2019

Do policyjnego aresztu trafił 33-letni mieszkaniec gminy Jarosław, który po spożyciu alkoholu wsiadł za kierownicę bmw i doprowadził do kolizji z zaparkowanym na podjeździe fiatem.

W środę, 25 września przed godz. 18, oficer dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło w Koniaczowie. Policjanci pod wskazanym adresem zastali uszkodzonego fiata punto i bmw w przydrożnym rowie.

– Mundurowi ustalili, że kierujący bmw z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze i uderzył w zaparkowanego na mostku, przy posesji fiata punto. Kierującego bmw nie zastano na miejscu zdarzenia, jednak policjanci szybko ustalili, kto mógł kierować tym pojazdem – mówi asp szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Chwilę później funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania, gdzie przebywał mężczyzna podejrzewany o spowodowanie tego zdarzenia.

– W trakcie rozmowy z policjantami od 33-letniego mieszkańca gminy Jarosław, wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Ustalono również, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty – dodaje A. Długosz.

   33-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

Komentarze
Popularne