Rok na przebudowę dworca

Autor: erka 11.10.2019 Nr: 41/2019
Tak będzie wyglądał dworzec w Radymnie.
Tak będzie wyglądał dworzec w Radymnie.
Fot. Starostwo

Kompleksowa przebudowa dworca kolejowego w Radymnie rozpocznie się najpóźniej w połowie października b. r. Ma trwać rok i kosztować ponad 5,5 mln zł. Poinformował o tym Grzegorz Kowalczyk, dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Krakowie podczas spotkania zorganizowanego we wtorek, 1 października na radymniańskim dworcu.

Przedstawicielowi PKP towarzyszył były marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wiceminister infrastruktury Rafał Weber, starosta jarosławski Tadeusz Chrzan oraz burmistrz Radymna Mieczysław Piziurny i wójt gminy Radymno Bogdan Szylar.

 

Zakres prac obejmuje kompleksową przebudowę zabytkowego budynku dworca. Z zewnątrz zostanie wykonana nowa elewacja, nowe pokrycie dachu wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa. Wewnątrz powstanie nowa przestrzeń dla pasażerów składająca się z poczekalni i ogólnodostępnych toalet. Będzie też System Informacji Dynamicznej wraz z nagłośnieniem. Cały obiekt wraz z terenem zewnętrznym będzie monitorowany. Obszar przed dworcem zostanie uporządkowany. Zewnętrzne toalety wyburzone. Pojawią się dodatkowe miejsca postojowe, stojaki dla rowerów oraz ławki i kosze na śmieci.  

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Dworzec i jego otoczenie będą przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Prowadzone są rozmowy o zagospodarowaniu niewykorzystanych przez PKP powierzchni przez miasto.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane