Znęcał się nad rodziną. Został aresztowany

Autor: ek 18.10.2019 Nr: 42/2019
Znęcał się nad rodziną. Został aresztowany

Trzy miesiące aresztu zastosował Sąd Rejonowy w Jarosławiu wobec mieszkańca gminy Wiązownica, który stosował przemoc wobec swojej żony i dwójki dzieci. 49-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja trwała od grudnia 2016 roku. 49-latek wszczynał awantury domowe, groził pozbawianiem życia, a także wypędzał swoich najbliższych z domu.

   Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Wiązownicy, za pośrednictwem prokuratury, wystąpili do sądu z wnioskiem o areszt. Sąd przychylił się do złożonego wniosku w poniedziałek, 7 października. Mężczyznę aresztowano na trzy miesiące.  

   Ponadto podejrzany będzie odpowiadał jako recydywista za znęcanie się nad rodziną. 49-latek był już dwukrotnie skazany. Pierwszy wyrok usłyszał w 2008 roku, a drugi w 2015. Odpowiadał też za inne przestępstwa, m.in. jazda w stanie nietrzeźwości. Nad swoimi najbliższymi po raz kolejny zaczął się znęcać zaraz po tym, jak tylko wyszedł z więzienia.

   Za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze
Popularne
Komentowane