Dwaj bracia planowali przekroczyć granicę

Autor: ek 18.10.2019 Nr: 42/2019
Przekazanie cudzoziemca na Ukrainę.
Przekazanie cudzoziemca na Ukrainę.
Fot. biosg

Partol SG z Korczowej zatrzymał obywatela Turcji, który pieszo przekroczył ukraińską granicę. W tym samym czasie na przejściu granicznym do kontroli zgłosił się jego brat, z którym planował dotrzeć do Francji.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 2 października na odcinku granicy za który odpowiada placówka SG w Korczowej. Informację o podejrzanej osobie, która zmierza w kierunku granicy z Polską, przekazali ukraińscy pogranicznicy. Funkcjonariusze SG z Korczowej natychmiast zorganizowali zasadzkę i już po kilkunastu minutach w zakrzaczeniach ujęli mężczyznę. Był to 35-letni obywatel Turcji, który miał przy sobie paszport wydany przez władze tego kraju.

   Niemalże w tym samym czasie na przejście graniczne w Korczowej na wjazd do Polski zgłosił się inny obywatel Turcji, który jak się później okazało, był bratem zatrzymanego. Mężczyzna przedstawił turecki paszport oraz nieważny już francuski tytuł pobytowy.

   Obywatel Turcji który usiłował przekroczyć granicę przyznał, że zamierzał odebrać brata po polskiej stronie granicy. Cudzoziemcy planowali dotrzeć do Francji gdzie mieszka ich rodzina. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi i skierowani z powrotem na Ukrainę.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane