Zdała maturę najlepiej na Podkarpaciu

Autor: ek 18.10.2019 Nr: 42/2019
Emilia Matrejek oraz Renata Tomaka-Pasternak, dyrektor ZSDGiL.
Emilia Matrejek oraz Renata Tomaka-Pasternak, dyrektor ZSDGiL.

Emilia Matrejek, absolwentka ZSDGiL w Jarosławiu została laureatką VI edycji Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”.

„Matura na 100 procent” to ogólnopolski projekt realizowany przez krakowską fundację „Zawsze warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną. Celem przedsięwzięcia jest uhonorowanie i wyróżnienie najlepszych maturzystów, a uwieńczeniem projektu jest prestiżowa gala, na której laureaci otrzymują dyplomy, wyróżnienia, nagrody i stypendia.

   W minionym roku szkolnym maturę zdawało 247 230 osób, z czego Kapituła Projektu wyłoniła 25 wyróżniających się najlepszymi wynikami w skali całego kraju i ponadprzeciętnymi zdolnościami. Laureaci VI edycji pochodzą z 12 województw, a jedyną  laureatką w województwie Podkarpackim została Emilia Matrejek, absolwentka Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnym im. A. Witkowskiego w Jarosławiu.

   Na tegoroczną VI Galę, która odbyła się 20 września w Centrum Nauki Experyment w Gdyni, zaproszono Emilię wraz z Renatą Tomaką-Pasternak, dyrektor tej placówki. Podczas gali Emilia opowiadała o swoim największym marzeniu, którym jest połączenie wykształcenia z pasją, czyli gotowaniem – być może prowadzeniem restauracji.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane