DKF w Przeworsku

Autor: SN 18.10.2019 Nr: 42/2019
DKF w Przeworsku

Dyskusyjny Klub Filmowy w Przeworsku zaprosił 7 października wszystkich chętnych na film „Twój Vincent”.

Film dotyczy malarza Vincenta Van Gogha. Produkcja (polsko-brytyjska) jest o tyle niezwykła, że w całości została namalowana. Ok. 65 000 olejnych obrazów posłużyło za klatki filmowe. Ponad 100 malarzy tworzyło dzieła przez ok. 7 lat. „Twój Vincent” otrzymał nawet nominację do Oskara.

- Fabuła filmu to próba rozwikłania zagadki śmierci ekscentrycznego malarza. Śledzimy losy młodego człowieka, który próbuje doręczyć list rodzinie zmarłego Vincenta i napotyka przy tym różnych ludzi, z którymi artysta był w jakiś sposób związany za życia. Te spotkania i rozmowy dają widzowi pogląd na życie geniusza, a zarazem człowieka samotnego i cierpiącego. Zdecydowanie można ten film polecić nie tylko amatorom sztuki, ale każdej wrażliwej i ciekawej świata osobie. – mówi zachwycony widz.

Podczas dyskusji można było poznać różne opinie na temat obrazu i samej koncepcji filmu. - Świetny pomysł z „malowanym” filmem. Dobrze oglądałoby się też takie produkcje poświęcone innym malarzom i malowane w ich stylu. – zauważyła jedna z rozmówczyń.

DKF w Przeworsku zaprasza w każdy poniedziałek o godz. 18.30 na darmowe ciekawe, tematycznie dobrane filmy, a potem porozmawiać o wrażeniach i wymienić się refleksjami. I to wszystko za darmo.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane