Zakaz służy bezpieczeństwu

Autor: erka 18.10.2019 Nr: 42/2019
Zakaz służy bezpieczeństwu

- Czemu ma służyć ten znak? Szkoła jest miejscem publicznym, więc naszym zdaniem taki znak nie powinien się pojawić. Jak rodzice mają dowozić dzieci skoro szkoła stawia zakaz - pisze zastrzegający sobie anonimowość Czytelnik zaznaczając, że występuje w imieniu grupy rodziców dzieci uczęszczających do jarosławskiej czwórki. - Zakaz ruchu wprowadziłam ze względu na bezpieczeństwo uczniów. Obok szkoły nie ma parkingu. Jest tylko dojazd, na którym nawet trudno zawrócić - odpowiada Grażyna Sobczuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu.

- Dlaczego nauczyciele mogą parkować pod szkołą, a rodzice nie. Nawet dostawcy nie mogą wjechać do szkoły, ponieważ znak im zabrania. Ciekawe jest czy jak przyjeżdża ktoś z nadzoru to też stosuje się do zakazu - pytają interweniujący. - Przecież rodzice którzy przywożą dzieci do szkoły nie stoją tam cały dzień, tylko parę minut, by bezpiecznie odprowadzić dzieci do szkoły. To co teraz dzieje się pod szkołą między godz. 7.00-7.30 to jest jeden wielki bałagan. Dzieci przechodzą miedzy autami. Rodzice się denerwują, bo nie mogą nigdzie zaparkować. Inni trąbią. Jeszcze inni krzyczą na siebie. Jeden wielki chaos - opisują.

Dyrektor tłumaczy, że wprowadzenie zakazu wymusiły warunki. Wąska droga, na której trudno zawrócić. Parkujące na przyszkolnym chodniku samochody. Wjeżdżający, którzy nie zawsze zwracali uwagę na innych i przechodzący uczniowie. To powodowało zagrożenie i dlatego pojawił się zakaz. - O wprowadzeniu zakazu rozmawiałam z rodzicami na początku roku szkolnego. W ubiegły wtorek poruszałam ten temat na spotkaniu z Radą Rodziców. Nikt nie zgłaszał pretensji. Przypomniałam również, że za bezpieczeństwo na terenie szkoły odpowiada dyrektor, a dopuszczenie do niczym nieograniczonego ruchu na szkolnym dojeździe stwarza duże zagrożenie - tłumaczy dyrektor, zaznaczając że do czwórki uczęszcza 560 uczniów. Od zerówki do ósmej klasy. - Znak trzeba respektować. Nie dla dobra nauczycieli, tylko ze względu na bezpieczeństwo uczniów - stwierdza dyrektor, zapewniając jednocześnie, że jest otwarta na dyskusję.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane