Burmistrz stworzy dworzec autobusowy

Autor: erka 18.10.2019 Nr: 42/2019 2
Plan Waldemara Palucha na Centrum Przesiadkowe.
Plan Waldemara Palucha na Centrum Przesiadkowe.
Fot. fbwaldemarpaluch

Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia zapewnia, że projekt uruchomienia Centrum Przesiadkowego dla autobusów MZK i linii prywatnych ma duże szanse na realizację. Miałoby powstać obok stacji PKP w miejscu gdzie obecnie znajdują się przystanki prywatnych przewoźników. Centrum przeznaczone dla pasażerów komunikacji miejskiej i prywatnych kursów obsługujących lokalne linie pełniłoby funkcję zbliżoną do dworca autobusowego.

Burmistrz informuje, że nastąpił przełom w negocjacjach z PKP w sprawie przejęcia działek położonych przy dworcu kolejowym. - Zarząd PKP S.A. wyraził wolę nieodpłatnego przekazania miastu trzech działek, obejmujących m.in. obecnie funkcjonujący przystanek przesiadkowy - zapewnia Waldemar Paluch. Dzięki temu projekt budowy Centrum Przesiadkowego ma duże szanse na realizację.

- Planujemy, by na terenie nowego Centrum Przesiadkowego mogły zatrzymywać wszystkie autobusy, a pasażerowie w komfortowych warunkach oczekiwali na swój wybrany środek lokomocji. Inicjatywa wiąże się też z możliwością likwidacji przystanków przy ul. Galika i ul. Poniatowskiego (naprzeciwko Komendy Powiatowej Policji) na rzecz przystanku w CP. Rozwiązanie pozwoli nam przy okazji przebudować ulicę Galika w taki sposób, aby powstały dwa pasy ruchu - lewoskręt i prawoskręt, które usprawnią komunikację - wyjaśnia burmistrz.

W. Paluch zaznacza, że takie działania zostały wymuszone decyzjami na szczeblu powiatu. - Centrum przesiadkowe miało powstać w ramach nowego dworca PKS. Dziś wiemy, że obiekt ten to w głównej mierze galeria handlowa. Część pełniąca funkcję dworca jest przeznaczona jedynie dla autobusów PKS. Nie rozwiązuje to problemów komunikacyjnych w okolicy dworca PKP - wyjaśnia.

Komentarze
Popularne
Komentowane