Szansa na tor rajdowy w gminie Wiązownica

Autor: erka 25.10.2019 Nr: 43/2019
Tor byłby tylko częścią. Koncepcja przewiduje rozbudowane centrum wypoczynkowe.
Tor byłby tylko częścią. Koncepcja przewiduje rozbudowane centrum wypoczynkowe.
Fot. UG

O pomyśle stworzenia profesjonalnego toru wyścigowego wspominał Marian Ryznar, wójt gminy Wiązownica już kilka lat temu. Teraz zamysł powraca i powstają pierwsze plany Centrum Sportów Motoryzacyjnych. Zespół obiektów miałby powstać w pobliżu Nielepkowic na 100 hektarowych działkach należących do gminy. Centrum nie byłoby uciążliwe dla mieszkańców, ponieważ teren jest oddalony od zabudowań.

Koncepcja centrum jest już gotowa. Jest też grupa osób zainteresowanych powstaniem toru. Wójt widzi szansę. Argumentów przemawiających za budową centrum jest sporo. To m.in. brak tego typu obiektu w regionie, położenie i wielkość terenu gminnego pozwalające na zlokalizowanie całej infrastruktury w jednym miejscu bez obaw o protesty mieszkańców. Według M. Ryznara centrum miałoby służyć rozwojowi gminy i nie powodować uciążliwości.

Planowane centrum składałoby się z toru rajdowego z towarzyszącym mu torem treningowym. Byłyby otoczone trybunami. Oprócz parkingów towarzyszyłaby im restauracja i hotel oraz aquapark, spa i park rozrywki. Byłaby też scena koncertowa, a nawet wioska hobbitów. Powstanie CSM uzupełniłoby, według wójta, wypoczynkowo-rozrywkową ofertę Radawy.

M. Ryznar przyznaje, że gminy nie stać na tak dużą inwestycję. Jednak przy wsparciu z pieniędzy centralnych oraz współpracy z przedsiębiorcami powstanie toru jest jak najbardziej realne.

O podobnej inwestycji mówiono przed kilku laty w okolicy Radymna. Zaznaczono wtedy, że może służyć również fanom sportów motoryzacyjnych z Ukrainy i Słowacji. Tam zamysł upadł. Gimna Wiązownica staje przed szansą utworzenia toru. By powstał potrzebna jest współpraca wychodząca poza obręb lokalnego środowiska.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane