Dyskutowali o „Parasite”

Autor: SN 31.10.2019 Nr: 44/2019
Warto podyskutować o obejrzanym filmie.
Warto podyskutować o obejrzanym filmie.

Przy Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki działa Klub Filmowy. Raz na miesiąc po seansie grupka widzów zostaje w sali kinowej i omawia obejrzany film. 

Film, który był wyświetlany 17 października wzbudził niemałe emocje. „Parasite” został wyprodukowany w Korei Południowej i przedstawia historię ubogiej rodziny, która podstępem wkupia się w łaski zamożnej pary i ją wykorzystuje finansowo. Tytułowym pasożytem jest kilka osób, które bazując na oszustwie chcą podnieść swój status społeczny.

- Film jest dobrą satyrą polityczną. Kraje biedne i rozwijające się są takimi pasożytami dla krajów bogatych. Ciekawe jest też nawiązanie do konfliktu pomiędzy oboma Koreami – mówi stały bywalec klubu.

- Dodatkowo, produkcja pokazuje pewne ograniczenie ludzi biednych, którzy dążą do tego, by być bogatymi, ale intelektualnie do tego nie dojrzeli i nie potrafią się odnaleźć w sytuacji, gdy ich życie jest pełne wygód i luksusów – zauważa inny widz.

Zapraszamy do Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki co miesiąc. Dokładne daty seansów i tytuły wyświetlanych filmów są podawane na stronie internetowej www.mok-jar.pl.

 

Komentarze