Znów chcieli odwołać przewodniczącego

Autor: dp 08.11.2019 Nr: 45/2019

W porządku obrad ostatniej sesji Rady Powiatu Przeworskiego, która odbyła się w poniedziałek, 28 października, po raz kolejny pojawił się punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie odwołania Przewodniczącego Rady Powiatu.

W głosowaniu tajnym, w którym wzięło udział wszystkich 19 radnych, 7 było za, 11 przeciw, a 1 wstrzymał się. Uchwała nie uzyskała więc wymaganej liczby głosów i do odwołania po raz kolejny nie doszło, choć jak uważa część radnych, czyn jakiego dopuścił się Przewodniczący, jest nadużyciem zaufania społecznego i nie powinien on dalej sprawować swojej funkcji.

Obiecałem Staroście, że nie będę komentował sytuacji. Dziękuję wszystkim radnym, którzy byli przeciw odwołaniu, bo w ten sposób właśnie poznaje się przyjaciół – powiedział po głosowaniu Tadeusz K.

Przypomnijmy, że Tadeusz K. 5 lipca w Zarzeczu został zatrzymany do kontroli drogowej. W jej wyniku okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie. 23 października Sąd Rejonowy w Przeworsku wydał wyrok nakazowy w tej sprawie. Uznał go za winnego zarzucanych mu czynów i skazał na karę grzywny w wysokości 6 tys. zł. Orzekł też zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych kat. B, na okres 3 lat. Ponadto oskarżony ma zapłacić 5 tys. zł na Fundusz osobom pokrzywdzonym oraz koszty sądowe.

Komentarze
Popularne
Komentowane