Odbyli praktyki zagraniczne

Autor: ek 08.11.2019 Nr: 45/2019
Odbyli praktyki zagraniczne
Fot. org.

Na przełomie września i października uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbyli praktyki zagraniczne w Niemczech oraz Anglii.  

Na staż wyruszyła 32-osobowa grupa kształcąca się w zawodzie technik ekonomista. Uczniowie przebywający w Niemczech zapoznali się z zasadami niemieckiej logistyki produkcji, zaopatrzenia i transportu. Wzięli udział w zajęciach praktycznych, a przy okazji zwiedzili wiele pięknych miejscowości. Zaś praktykanci odbywający staż w Anglii mogli doświadczyć jak wygląda kultura i język angielski. Codziennie dojeżdżali samodzielnie do firm, w których zdobywali nowe doświadczenia, a przy okazji zwiedzili również wiele pięknych miejsc.

   Uczniowie na czas pobytu dostali tzw. „kieszonkowe”, które mogli wykorzystać na dowolne cele. Wielu z nich, mówi, że była to podróż ich życia.

– Taka forma praktyki zawodowej rozwija nie tylko wiedzę, ale i umiejętności zawodowe, językowe i społeczne. Mamy nadzieję, że będzie to cykliczna forma kształcenia zawodowego w naszej szkole – mówią organizatorzy tego przedsięwzięcia.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane