Pamiętają o rodakach

Autor: dp 08.11.2019 Nr: 45/2019
Pamiętają o rodakach
Fot. org.

Delegacja patriotów z Przeworska w niedzielę, 20 października, odwiedziła cmentarze na Ukrainie, gdzie zapaliła znicze zbierane w ostatnich tygodniach wśród mieszkańców miasta.

Zbiórka zniczy przeprowadzona została z inicjatywy Stowarzyszenia Patriotycznego „Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm” w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Przeworsku. Znicze zbierane były w celu zawiezienia na polskie kwatery żołnierzy znajdujące się na ziemiach II RP tzw. „Kresach Wschodnich”. W akcję czynnie włączyła się też aktywna grupa młodych patriotów z Przeworska, która na co dzień zamieszkuje Holandię oraz Wielką Brytanię, a przekazane przez nich datki umożliwiły zakup dodatkowych zniczy w kolorach białym i czerwonym. W niedzielę, 20 października, patrioci z Przeworska wraz z delegacją patriotyczno-kibicowską z Tarnobrzega, Przemyśla oraz Kielc, odwiedzili polski cmentarz żołnierzy kampanii wrześniowej 1939 r. w Mościskach oraz historyczny Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich we Lwowie.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom za okazałe wsparcie w utworzenie zbiórki – powiedzieli organizatorzy.

Warto nadmienić, że wyjazd organizowany był w ramach współpracy Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Polscy Kibice dla Kresowiaków. Towarzyszyła mu zbiórka i przekazanie przyborów szkolnych dla najmłodszych dzieci w Mościskach, Lipnikach, Strzelczyskach oraz we Lwowie.

Komentarze
Popularne
Komentowane