Srebrna sztafeta z Pruchnika

Autor: ts 08.11.2019 Nr: 45/2019
Srebrna sztafeta z Pruchnika

22. października w Pustyni k. Dębicy odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej  i Igrzysk  Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych. W każdej kategorii startowało 12 najlepszych drużyn wyłonionych w eliminacjach powiatowych i rejonowych z województwa podkarpackiego. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Pruchniku wprowadziła cztery sztafety do zawodów wojewódzkich.

    Najlepszy wynik uzyskała sztafeta dziewcząt z roczników 2005 i 2006, która zajęła drugie miejsce w województwie podkarpackim i wywalczyła srebrne medale. Na podkreślenie zasługuje fakt, że drużyna z Pruchnika przez dziesięć zmian walczyła  o złoty medal i awans do Finału Krajowego.

            Z bardzo dobrej strony pokazały się pozostałe sztafety. Chłopcy   starsi zajęli piąte miejsce. Drużyny dziewcząt i chłopców młodszych zajęli szóste miejsca.

Skład srebrnej drużyny: Karolina Malawska, Martyna Stec, Zuzanna Głąb, Amelia Madejowska, Maja Malawska, Nikola Wojdyło, Martyna Malawska, Julia Malec, Tina Skiba, Aleksandra Kubas, Nikola Wojdyło.

Opiekun: Waldemar Wańkowicz

Komentarze
Popularne
Komentowane