Remis na Bandurskiego

Autor: ts 08.11.2019 Nr: 45/2019

IV LIGA: Piłkarze JKS-u podzielili się punktami z rezerwami mieleckiej Stali. Jarosławianie prowadzili, ale oddali inicjatywę rywalom. Z innymi rezerwami wygrali natomiast zawodnicy Piasta Tuczempy, którzy na własnym stadionie nie dali szans Stali II Stalowa Wola.

JKS 1909 Jarosław - Stal II Mielec 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Pilch 21, 1:1 Seweryn 66.

JKS: Siryk – Ptasznik, Szakiel, Saramak, Bartnik – Bała (73 Soczek), Gwóźdź, Raba (90+1 Krzyczkowski), Pilch – Oziębło, Pawlak.

Stal II: Dudek – Seweryn, Załucki ż, Skrzyniak, Sobczyk (46 Kiełbasa ż) – Kron, (88 F. Mazur), O. Mazur ż (90 Krzysztofik), Kozłowski, Chmielowiec (63 Czop), Kramarz – Davi.

Sędziował Kisiel (Ropczyce). Widzów 200.

Od początku meczu przy Bandurskiego lepiej radzili sobie mielczanie i wydawało się, że bramki dla nich będą tylko kwestią czasu. JKS sprawiał wrażenie ekipy ospałej, bez pomysłu. Jednak to "czarno-niebiescy" jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. Dobre podanie i sytuację sam na sam wykorzystał Oliwier Pilch. Gol podziałał na nasz zespół mobilizująco. JKS zaatakował śmielej i zaczął szukać okazji. Miał jednak problemy w ataku. Strzały Bartłomieja Raby czy Karola Ptasznika nie mogły zagrozić bramkarzowi Stali II. Przyjezdni natomiast przez chwilę byli w lekkim szoku, ale z minuty na minutę odzyskiwali pewność siebie. W drugiej połowie ruszyli zdecydowanie do przodu i pod bramką JKS-u zrobiło się groźnie. Po dwójkowej akcji Piotra Krona i Brazylijczyka Davi do siatki precyzyjnym uderzeniem w długi róg trafił Łukasz Seweryn. Remis najwyraźniej zadowolił obie ekipy, bo później na boisku nie działo się już nic szczególnego.

Piast Tuczempy - Stal II Stalowa Wola 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Noga 28, 2:0 Jaroch 68, 3:0 Benc 76, 3:1 Dziopak 81, 4:1 Noga 84.

Piast: P. Strawa – Wielgosz, Demski ż, Sobol, Harasz (77 Świecarz) – Pluta (73 Benc), Noga, Kloc, Czub – Jaroch, Buczkowski.

Stal II: Konefał – Stępniowski, Śpiewak, Adamczyk, Czerepak – Marut, Tłuczek (73 Myszak), Dziopak, Szifer, Kuchyt – Piotrowski ż (73 Maj).

Sędziował Kozner (Krosno). Widzów 150.

Piast nie dał szans rezerwom Stali Stalowa Wola, ale moc strzelecką pokazał dopiero w końcówce. Szansę na prowadzenie drużyna gospodarzy miała już w 3 minucie gry, gdy najpierw Łukasz Czub trafił w słupek a dobitki Arkadiusza Wilgosza i Rafała Nogi obronił bramkarz rywali. Ten ostatni otworzył w końcu wynik w 28 minucie, wykorzystując podanie Czuba. Po zmianie stron dogodnych sytuacji było jeszcze więcej, jednak worek z golami otworzył się w ostatnim fragmencie pojedynku. Przy stanie 3:0 przyjezdnym udało się zaliczyć honorowe trafienie. Dziobak widząc wysuniętego golkipera Piasta zdecydował się na uderzenie z dystansu i lobująca futbolówka wpadła pod poprzeczkę.