Dobro wraca ze zdwojoną siłą

Autor: dp 15.11.2019 Nr: 46/2019 2
Pani Anna z córką Gabrysią nie pozostały obojętne na sytuację Dawidka.
Pani Anna z córką Gabrysią nie pozostały obojętne na sytuację Dawidka.

Niedawno pisaliśmy o 8-letnim Dawidku Rzepie, którego zaatakowała choroba nowotworowa. Rodzina i przyjaciele organizują dla niego pomoc, m.in. poprzez zbiórkę pieniędzy na leczenie i bieżące potrzeby. Jedną z osób, która nie wahała się, by pomóc, była Anna Sykała z Przeworska, która razem z córką Gabrysią ustawiła puszkę na datki w prowadzonej przez siebie kwiaciarni.

O Dawidku dowiedziałam się z Facebooka’a. Od razu postanowiłam, że też mogę pomóc. Mam swoją kwiaciarnię, wielu znajomych, którzy mnie odwiedzają, a co najważniejsze, było to przed 1 listopada, a wtedy jak wiadomo, tych klientów jest o wiele więcej – zaczyna opowiadać pani Anna.

Po skontaktowaniu się z Tomaszem Sykiem, kuzynem matki chłopca, który wziął na siebie odpowiedzialność za organizację pomocy, kobieta umieściła puszkę oraz plakat z informacją o chorobie Dawida w swojej kwiaciarni. Warto w tym miejscu dodać, że każdy kto chce w jakikolwiek sposób pomóc, np. poprzez właśnie ustawienie w swoim sklepie takiej puszki, może kontaktować się z panem Tomaszem pod nr tel. 530-625-904.

Jak opowiada pani Anna, puszkę zabrała ze sobą 1 listopada na nowy cmentarz w Przeworsku, gdzie sprzedawała znicze i kwiaty.

Bardzo pomogła mi moja córka Gabrysia, która przy wydawaniu reszty wprost pytała ludzi, czy może tę resztę wrzucić do puszki. Ludzie zgadzali się, a nawet dodawali, oprócz reszty, większe kwoty. Jakie było nasze zdziwienie, kiedy przystąpiłyśmy do liczenia po otwarciu puszki! Kwota jaką, uzbierałam wyniosła 2679.28 zł! Popłakałam się ze szczęścia i wzruszenia – wspomina pani Anna.

Jak sama mówi, ludzie byli hojni, a los Dawidka bardzo ich poruszył. Nasza rozmówczyni sama ma dzieci i nie wyobraża sobie jaką tragedią jest znalezienie się w takiej sytuacji, gdy choroba atakuje niemal z dnia na dzień. Zawsze też stara się pomagać, na różne sposoby, bo uważa, że dobro powraca ze zdwojoną siłą. Pani Anna zgodziła się na opisanie swojej historii ze zbiórką, by zachęcić innych do pomagania tym, którzy akurat tego potrzebują; by nie pozostawać obojętnymi na los drugiego człowieka.

Dawidku, zdrowiej. Trzymamy kciuki – zapewnia na zakończenie.

 

Przypominamy nr konta, na który można wpłacać pieniądze na rzecz Dawidka:

Fundacja Zobacz mnie, ul. Ofiar Oświęcimskich 14/11, 50-069 Wrocław

Santander Bank Polska SA, nr konta 28 1090 2398 0000 00014358 4104

Tytuł wpłaty: „DAWID RZEPA”. Wpłat można dokonywać również za pośrednictwem strony internetowej Fundacji https://zobaczmnie.org/wplacam/. Cel wpłaty: DAWID RZEPA.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane